Pomáháme sestřičkám

Sbírka byla ukončena

V týdnu od 5. 4. 2021, začalo rozdělování sbírky.


Veřejná sbírka se konala na území celé České republiky od 28.3.2020 do 27. 1. 2021.
Děkujeme všem za zaslané příspěvky, nyní už nelze přispívat.
Účelem této sbírky, bylo poděkování od veřejnosti, v drtivé většině laické, všem zdravotníkům, kteří v plném nasazení poskytovali pomoc v krizovém období. Poděkování bude promítnuto do dárkových poukazů, dle volby zdravotníka a možností veřejné sbírky.


Česká asociace sester Generali Česká pojišťovna Ondřej Brzobohatý podpis Pomáháme sestřičkám

Jak projekt vznikl

Projekt vznikl velmi spontánně jako reakce na vzniklou situaci kolem Covid-19. Velká spousta lidí na projektu pracovala zdarma, vše se řešilo „za pochodu“ a to s jediným cílem. Podpořit zdravotníky, zejména sestry v „první linii“. Ačkoliv je jasné, že důležití jsou všichni zdravotníci, tato situace ukazuje, že někteří jsou v mnohem větším ohrožení než jiní. Generali Česká pojišťovna spustila 20. 3. 2020 web www.pomahamesestrickam.cz, na kterém se generují vzkazy sestrám od lidí z různých koutů republiky. Pokud člověk označí příspěvek na sociálních sítích hashtagem #pomahamesestricka, tento vzkaz se na webu automaticky objeví.
Ve spolupráci s Generali Českou pojišťovnou a Perfect Canteen Filipa Sajlera vznikla také „svačinová roadshow“, díky které se do různých nemocnic dostanou dobroty a výborná káva, aby si tak vyčerpaní zdravotníci mohli alespoň na chvilku dobít baterky.

Poděkování zdravotníkům

„Život zdravotníků je nepřetržitý. To ukazují hodiny, dny, týdny, které odměřují čas, jenž nám denně věnují. Až pandemie ustane a do našich životů se vrátí běžný rytmus, zdravotníci pojedou dál, stejně jako dnes, jen ve volnějším režimu. Pojďme jim poděkovat za statečnost a nezměrné úsilí, které nám věnovali v době nejhorších dnů. V době, kdy se věnovali nemocným více než vlastní rodině nebo sobě samým, kdy nebyl čas ani na chvilku odpočinku. Přispějme jim na dárek, permanentku na sport nebo poukaz do lázní či pěknou knihu. Zkrátka na něco, co jim udělá radost,“ říká prezidentka České asociace sester PhDr. Martina Šochmanová, MBA.

Vznik písničky

„Přál jsem si, aby sestry věděly, že mají podporu široké veřejnosti, a aby ta podpora byla nejlépe materiální. Proto jsem oslovil prezidentku České asociace sester Martinu Šochmanovou s nápadem, zda by asociace vytvořila transparentní účet, a rozhodl jsem se, že se pokusím písničkou Život přimět další lidi, možná i firmy, aby sestrám, ale nejen jim, poslali peníze, z nichž by mohly být následně hrazeny poukázky na služby, které jim pomůžou k zaslouženému relaxu. Zkrátka byly by použity na cokoliv, co sestry potěší a co by jim alespoň částečně vrátilo péči, kterou ony věnují teď nám všem, ať už to budou poukazy do kadeřnických, kosmetických salónů, na fitness a tak podobně. Zaslouží si, až bude po všem, aby se i ony cítily opečovávané a jedinečné,“ vysvětluje Ondřej G. Brzobohatý.

#POMAHAMESESTRICKAM

Veřejná sbírka a DMS

České asociaci sester bylo možné přispět na popsané účely prostřednictvím transparentního účtu u Komerční banky: 191900/0100 nebo odesláním jednorázové DMS. Dárcovskou DMS zajišťovalo Fórum dárců.

Veřejná sbírka se konala na území celé České republiky od 28.3.2020 do 27. 1. 2021. Účelem této sbírky, je poděkování od veřejnosti, v drtivé většině laické, všem zdravotníkům, kteří v plném nasazení poskytují pomoc v krizovém období. Poděkování bude promítnuto do dárkových poukazů, dle volby zdravotníka a možností veřejné sbírky.

Tisková zpráva #pomahamesestric­kam

Partneři a dárci při pandemii Covid-19

[LOGO] Generali Česká pojišťovna [LOGO] Nivea [LOGO] Media Club [LOGO] Chocotopia [LOGO] GAPP Tour [LOGO] Sparta Praha [LOGO] BERG Invest [LOGO] IVA apartmány [LOGO] Albi [LOGO] Dentons