Projekt Nursing Now ČR

Chceme zvýšit prestiž profese sester

Více informací

 

Nejbližší akce

Certifikovaný kurz pro všeobecné sestry v gastroenterologii a hepatologii (pozvánka)

Sekce gastroenterologická a hepatologická
07.11.2019 - 01.06.2020

11. pražské mezioborové onkologické kolokvium
Pozvánka
Program sesterské sekce

Sekce traumatologicko - ortopedická
29.01.2020 - 31.01.2020

Konference ke dni evropského ošetřovatelství
První oznámení

Sekce perioperačních sester
14.02.2020

Certifikovaný kurz
Komplexní ošetřovatelská péče o rány u dospělých a dětských pacientů
Informace o kurzu
Přihláška na akci

Sekce traumatologicko - ortopedická
02.03.2020 - 24.03.2020

Kongres perioperačních sester s mezinárodní účastí "Neúspěch je klíčem k úspěchu. Každá chyba nás něčemu naučí". M. Ueshoiba
První oznámení

Sekce perioperačních sester
04.06.2020 - 05.06.2020

Aktuality

Traumatologicko - ortopedická sekce Vás zve na své akce

Traumatologicko - ortopedická sekce Vás zve na 11. pražské mezioborové onkologické kolokvium, které se bude konat ve dnech 29. - 31.1. 2020 v pražském Clarion Congress Hotel Prague****.
Prohlédněte si pozvánku a program sesterské sekce.
V březnu Vás zve na Certifikovaný kurz Komplexní ošetřovatelská péče o rány u dospělých a dětských pacientů. Přečíst si můžete detailní informace o kurzu.
Zde naleznete přihlášku na akci, která se bude konat v různých termínech celý březen. Cílem certifikovaného kurzu je připravit všeobecnou sestru, porodní asistentku a zdravotnického záchranáře na samostatné provádění specifických činností, které souvisejí s ošetřovatelskou péčí o pacienty s ranami a defekty.

13.01.2020

Jubilejní 20. ročník soutěže Sestra roku

Přihlaste svou kandidátku, svého kandidáta do 20. ročníku soutěže Sestra roku vyhlášené vydavatelským domem Mladá fronta a. s., divizí Medical Services a měsíčníkem Zdravotnictví a medicína. Dopřejte získat toto prestižní ocenění těm, kteří si jej opravdu zaslouží!
Titul Sestra roku je udělován ve dvou kategoriích: Sestra v přímé ošetřovatelské péči a Sestra v managementu a vzdělávání.
Redakce časopisu Zdravotnictví a medicína uděluje mimořádnou cenu: Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství.
Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 26. 3. 2020 v Kině Lucerna v Praze.
Soutěž je určena sestrám, porodním asistentkám, sestrám domácí a sociální péče a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům, kterým se jejich profese stala spíše posláním než pouhým zaměstnáním.
Přečtěte si více informací a prohlédněte si přihlášku.

6.01.2020

Krásné svátky a hodně štěstí do nového roku

Přejeme všem svým členům, vašim rodinám, i pacientům a spolupracovníkům krásné svátky a hodně zdraví a spokojenosti v roce 2020!

24.12.2019

Kniha SESTŘIČKA – Profese, která mi změnila život... a vám možná taky

Na vánoční knižní pulty přichází kniha SESTŘIČKA – Profese, která mi změnila život... a vám možná taky. Ponoříme se v ní do pozoruhodného světa této profese, v němž se skrývá smích, ale i slzy. Dozvíme se, co všechno znamená být sestřičkou a jaké to je, když pomáháme bezmocným lidem, kteří jsou pro nás cizí jen několik prvních hodin. Autorkou je zdravotní sestra Christie Watsonová, která nás seznámí nejen s hluboce citlivým portrétem jedné zdravotní sestry, ale i s mnoha dalšími lidmi, do jejichž životů při plnění svých profesních úkolů vstoupila. Knihu je možné zakoupit na www.leda.cz či v každém dobrém knihkupectví.
Anotace k přečtení.
Třeba si o ni můžete napsat pod stromeček :)

28.11.2019

6. podzimní pracovní den - "Pomáháme stomikům"
Ještě jsou volná místa

Traumatologicko-ortopedická sekce vás zve na 6. podzimní pracovní den.
Pozvánka
Možnost přihlašování k aktivní účasti
Nově si můžete prohlédnout finální program.

25.11.2019

Výhody členství v ČESKÉ ASOCIACI SESTER

Partneři ČESKÉ ASOCIACE SESTER

Další aktuality

Ples České asociace sester 6. 3. 2020

25.11.2019

Česká asociace sester pořádá dne 6. 3. 2020 tradiční ples, kde zazpívá patron projektu Nursing Now pan Štefan Margita, zcela bez nároku na honorář.
V případě zájmu o vstupenky, prosíme, vyplňte formulář.
Ostatní informace budou následovat.

Nepřítomnost v kanceláři 22.11.2019

20.11.2019

Z důvodu dovolené bude v pátek, 22. 11. 2019 kancelář zavřená. Děkujeme za pochopení.

Nové zpravodajství pro sestry

18.11.2019

MobYmedia CZ právě spouští 1. video zpravodajství určené sestrám. Jsou to krátká 2 minutová videa s novinkami z vašeho oboru. Můžete se zaregistrovat na www.sestraMT.cz. Zprávy můžete sledovat i v aplikaci na mobilu nebo tabletu. Dostupné na IOS a Android. Vše je zdarma. Pokud se vám bude zpravodajství líbit, klidně sdílejte.

Zdravotně sociální sekce Vás zve na konferenci

15.11.2019

Sekce zdravotně sociální, Vás srdečně zve na konferenci, která se koná dne 3. prosince 2019 v Psychiatrické nemocnici Bohnice v Modrém salonku Divadla za plotem. Přečtěte si program konference s detailnějšími informacemi.
V případě zájmu se můžete PŘIHLÁSIT

Nesouhlasíme s vyjádřením generála Petra Pavla

6.11.2019

Česká asociace sester si dovoluje reagovat na vyjádření generála Petra Pavla v tisku, že prezidentovi ochránci jsou „degradováni na ošetřovatelky…“.
Ošetřovatelská profese je pro pacienty, jejich blízké a následně pro celou společnost velmi důležitá a její výkon rozhodně není degradací. A to ani v porovnání s profesí ochranky prezidenta. V době, kdy se snažíme motivovat mladé lidi, aby si volili tuto náročnou, velmi potřebnou, smysluplnou a naplňující profesi, není vhodné jakýmkoliv způsobem snižovat její význam. Ať už to pan generál myslel jakkoliv, toto srovnání je opravdu velmi nevhodné.
Prezidium ČAS

Obezitologie a bariatrie 2019

4.11.2019

Česká obezitologická společnost ČLS JEP ve spolupráci s Společnou sekcí bariatrické a metabolické chirurgie ČOS a ČCHS ČLS JEP a s Traumatologicko-ortopedickou a Interní sekcí České asociace sester si vás dovolují pozvat na celostátní konferenci Obezitologie a bariatrie 2019. V případě zájmu si prohlédněte finální program.

Oslava Světového dne předčasně narozených dětí

2.11.2019

Sedmnáctý listopadový den byl vyhlášen Světovým dnem předčasně narozených dětí. Od roku 2010 se tento den slaví i v České republice. I letos byla oslava v Praze již tradičně o něco dříve a to 1. listopadu.
Páteční večer tedy patřil oslavám tohoto dne v paláci Žofín, které každoročně pořádá pro sestřičky, lékaře a přátele neonatologických oddělení z celé ČR rodičovská organizace Nedoklubko, která je členem mezinárodní organizace EFCNI.
Při této slavnostní příležitosti jsou předávány ceny Purpurového srdce za přínos oboru věnované Českou neonatologickou společností, Neonatologickou sekcí ČAS a organizací Nedoklubko.
V letošním roce převzala ocenění za úžasnou práci v Neonatologické sekci ČAS Jaroslava Fendrychová, odborná asistentka katedry ARIPP NCO NZO, díky níž se, kromě jiného, formulují národní standardy péče o novorozence a kojence.
Od rodičovské organizace Nedoklubko převzala ocenění Michaela Kolářová, předsedkyně Neonatologické sekce a členka Prezidia ČAS, která v letošním roce na Žofíně připravovala odbornou část konference pro sestry.
Gratulujeme.
#worldprematurityday #wpd #wpd2019

Gratulujeme ke státnímu vyznamenání profesorce Haškovcové

29.10.2019

Včera, dne 28. října u příležitosti 101. výročí založení samostatného československého státu udělil prezident Zeman státní vyznamenání 42 osobnostem. Mezi nimi byla i prof. PhDr. RNDr. Helena Haškovcová, CSc., která často přednáší i na konferencích ČAS a obecně velmi uznává sestry a ostatní nelékaře. Gratulujeme.